Obarvené obočí vypadá plnější a dodá vašemu obličeji výraznější tón. Profesionál vám vybere odstín, který se dokonale hodí k vaší pleti, a zajistí, aby konečný výsledek vypadal přirozeně. Barvení obočí si však můžete jednoduše provést i sami. Poradíme vám, na co si dát pozor.
Nejprve si vyberte odstín, který vám sedí. Odstín, který je jen o několik odstínů tmavší než barva vašich vlasů, zajistí, že výsledek bude vypadat obzvlášť přirozeně. Pokud váháte mezi více odstíny, zvolte vždy ten světlejší. Důvod je prostý, světlé obočí lze kdykoli snadno obarvit na tmavší. Pokud je pro vás výsledek příliš tmavý, je poměrně složité obočí znovu zesvětlit – to jde pouze odbarvením. To však chloupky zbytečně oslabuje a výsledek obvykle vypadá jinak, než bylo původně plánováno. Pokud je výsledek tmavší, než jste chtěli, je nejlepší několik týdnů počkat. Barva pak jednoduše sama vybledne.
V žádném případě byste si neměli barvit obočí barvou, která je určena na vlasy. Je to proto, že vlasy mají jinou strukturu než chloupky na obočí. Barva na vlasy obsahuje více amoniaku a dalších chemických látek než barva na obočí. Tyto složky mohou vaši pokožku dráždit, způsobit její zarudnutí a svědění. Kromě toho je barva na vlasy více nebezpečná pro oči, pokud se jich dotkne. Speciální barvy na obočí a řasy se vyrábějí v různých odstínech od světlých po tmavé a tón se mění také v závislosti na tom, jak dlouho je necháte působit.
Před prvním barvením obočí si udělejte alergický test. Ujistíte se tak, že vaše pokožka barvu snáší a že nedochází k alergickým reakcím. Pokud si barvíte vlasy sami, možná již tento postup znáte.
Test doporučujeme zejména v případě, že máte citlivou pokožku. Jednoduše naneste barvu na konec jednoho z obočí a počkejte. Jakmile uplyne 48 hodin bez jakéhokoli zarudnutí, můžete barvu bez obav použít.
Nyní už víte, na co se zaměřit, když si chcete obočí nabarvit sami. Teď už potřebujete jen ty správné produkty: Poradíme vám, co by nemělo chybět na vašem nákupním seznamu.
Než začnete nanášet barvu, je důležité očistit si obočí tonikem bez oleje nebo odličovačem. Důvod: pokud budou chloupky zbavené mastnoty a jiných nečistot, barvicí prostředek přilne všude a dosáhnete tak rovnoměrného nanešení. Chcete si obočí také vytrhat?
Náš tip: Udělejte to až poté, co jej obarvíte, jinak se barva usadí v otevřených pórech a zabarví je. Plnějšího výsledku dosáhnete tehdy, když obarvíte i malé chloupky.
Kolem obočí naneste hustý krém nebo vazelínu. Olej v produktu ochrání vaši pokožku a vytvoří bariéru proti nevzhledným skvrnám na pokožce. Navíc pokud uděláte chybu a přetáhnete, můžete barvu na obočí z mastného povrchu snadno odstranit.
Nyní naneste barvu pomocí kartáčku na obočí ve směru růstu. Začněte od vnější části a postupujte dovnitř, abyste barvu nanesli do střední třetiny obočí jako poslední. Důvodem je to, že zde jsou chloupky přirozeně nejsvětlejší. Pokud tuto oblast nabarvíte jako první, bude mít barva více času na působení, a proto bude ve výsledku tmavší. Při nanášení barvy dbejte na to, abyste opravdu navlhčili všechny chloupky a nepoužívali příliš mnoho barvy. Tím dosáhnete rovnoměrného výsledku.
Náš tip: Pokud použijete šablonu na obočí, můžete si být jisti, že barvu nanesete přesně tam, kam máte – výsledek bude obzvlášť precizní. Jednoduše přiložte tenkou plastovou šablonu na obočí a naneste barvu v předepsaném tvaru. Šablony se dodávají v různých velikostech, takže si můžete vybrat tu, která se hodí pro vaše obočí.
Podívejte se na hodiny nebo si nastavte časovač, abyste přesně věděli, jak dlouho bude barva působit. Nezapomeňte také obočí barvit jedno po druhém, aby doba aplikace byla u obou stejná. Doba se liší v závislosti na produktu a výsledku, kterého chcete dosáhnout. Zpravidla však stačí pět až deset minut. Obecně platí, že čím déle barvu necháte působit, tím tmavší obočí bude. Pokud máte světlé obočí a chcete dosáhnout přirozeného vzhledu, zkraťte dobu působení.
V posledním kroku odstraňte produkt z obočí pomocí odličovacího přípravku nebo vatového tamponu. Vaše čerstvě obarvené chloupky zůstanou netknuty.
Obarvené obočí vydrží v průměru asi čtyři týdny. V závislosti na použité barvě a pigmentu každého člověka se však tato doba může lišit. V průběhu času barva pomalu bledne, kromě toho jednotlivé chloupky vypadávají a neobarvené chloupky dorůstají, což u některých lidí trvá déle, u jiných dochází k dorůstání rychleji. Chcete, aby vaše obočí vypadalo stále jako čerstvě nabarvené? Pak proces barvení opakujte pravidelně každé dva až tři týdny.