Říká vám něco pojem exfoliace? A co takhle peeling? V obou případech se jedná o proces odstraňování starších a odumřelých kožních buněk z povrchu kůže. Tělový peeling má hned několik výhod. Pravidelným používání tělového peelingu dosáhnete hladší a jemnější pokožky. Dále podpoříte její prokrvení a sjednocení barevného tónu, stimulaci produkce kolagenu. Výsledkem je zářivá a zdravá kůže. Obzvlášť pokud po peelingu aplikujete tělový olej nebo krém.
Mechanický peeling funguje na principu obrušování pokožky. Peeling obsahuje drobné částečky, které fungují jako jemná bruska, díky které dosáhnete odstranění odumřelých kožních buněk a nečistot. Kůže je díky mechanickému peelingu krásně vyhlazená, jemná a příjemně prokrvená. Peelingová zrníčka jsou často složena z mleté kávy, třtinového cukru, himálajské soli či jílu. Mechanický peeling si dopřejte maximálně 1-2x týdně, při častějším používání vám hrozí zbytečné podráždění.
Chemický peeling je další možnou metodou exfoliace. Jedná se však o náročnější metodu, kterou nabízejí různá kosmetická studia. Chemický peeling si ale můžete dopřát i v pohodlí domova. Nicméně je vhodnější jej provozovat ve chvíli, kdy už s ním máte nějakou zkušenost. Některé chemické peelingy totiž obsahují vysokou koncentraci AHA a BHA kyselin.
Při používání tělového peelingu se důsledně držte instrukcí na příbalovém letáku. Některé tělové peelingy se aplikují na vlhkou pleť, jiné se musí nanášet na suchou pokožku. Rovněž se může lišit délka působení. V každém případě vnímejte potřeby vaší kůže a pokud vám tělový peeling způsobuje zarudnutí kůže, příště se mu už raději vyhněte nebo vyzkoušejte ten, který je speciálně určen pro citlivější pokožku.
Nechte vaši pokožku zářit! Pravidelným používání peelingu docílíte sametově hebké kůže. Pořiďte si tělový peeling na e-shopu Douglas.cz.